JBL

JBL

JBL to marka związana z jednymi z najlepszych systemów audio i urządzeń elektroakustycznych na świecie. Obecnie najbardziej charakterystycznymi produktami brandu są wszelkiego rodzaju głośniki - od tych najmniejszych - przenośnych, po wielkie, profesjonalne kolumny, obsługujące największe imprezy muzyczne. Jedno je jednak łączy - doskonałe brzmienie. Niezależnie od rozmiaru produktu, użytkownicy mogą spodziewać się najwyższej jakości dźwięków w wybranej przez siebie, wygodnej formie.

• Niewielki rozmiar, wielkie brzmienie - to pewność, że mimo swoich kompaktowych rozmiarów, głośniki przenośne JBL zapewniają dźwięk stereo o najwyższym standardzie

• Solidna obudowa - to wytrzymałe materiały, wykorzystane przy produkcji głośników, które zapewniają bezpieczeństwo i wygodę użytkowania w każdych warunkach

• Innowacyjność - to zaskakujące rozwiązania, zwiększające komfort podczas korzystania z produktów JBL - np. wodoodporne głośniki pozwalają cieszyć się ulubioną muzyką podczas imprez nad jeziorem czy odpoczynku na basenie.

• Nowoczesny design - to soczyste kolory i nowoczesna forma głośników i słuchawek, które oprócz swoich praktycznych funkcji pełnią także rolę stylowego i modnego dodatku.

Założycielem przedsiębiorstwa JBL był James Bullough Lansing,
a nazwa marki to skrót jego inicjałów. W 1928 roku został on zaproszony do udziału w projektowaniu pierwszego na świecie filmu z dźwiękiem. Od tej pory wiele się zmieniło, jednak co ciekawe - dziś ponad połowa kin na naszym globie stosuje głośniki JBL. Kilkanaście lat później ten młody inżynier założył własną firmę, produkującą systemy nagłośnienia na użytek domowy. Następnie przyszedł czas na stworzenie legendarnych głośników hi-fi oraz głośników wykorzystywanych w studiach muzycznych i nagraniowych.
Z biegiem lat JBL tworzyło coraz bardziej zaawansowane technologie, aby
w końcu zaproponować swoim odbiorcom mobilne rozwiązania. Tak też powstały słuchawki, oraz niezwykle popularne głośniki bezprzewodowe, które sprawdzają się zarówno w domowym zaciszu jaki i w plenerze.

Back to Top