Nina Ricci

Nina Ricci

Nina Ricci to nazwisko założycielki kolejnego słynnego francuskiego domu mody. Jednak w odróżnieniu od konkurencyjnych projektantów, właścicielka tej marki chciała tworzyć modę dla wszystkich kobiet, również tych mniej zamożnych. Proste kroje, klasyczne wzory z nutą kobiecego szyku i niewygórowane ceny szybko zyskały uznanie wśród francuskich elegantek. Dziś w portfolio marki możemy znaleźć także świeże perfumy, wysokiej klasy długopisy i notesy, efektowne teczki czy portfele, a także elektronikę.

  • Spokój z nutą szaleństwa - projekty Niny Ricci zazwyczaj posiadają prostą formę i spokojne połączenia kolorystyczne, jednak dodatki i elementy ozdobne nadają im kobiecego charakteru i dopełniają całości.

  • Zestawy upominkowe - na uwagę zasługują gotowe zestawy prezentowe, składające się z komplementarnych akcesoriów. Utrzymane w stonowanych, pastelowych barwach z ozdobnymi elementami tworzą spójną i bardzo atrakcyjną całość. Taki prezent ucieszy niejedną wymagającą kobietę.

  • Jakość - to jak zawsze bardzo ważny punkt, jeśli chodzi o prezentowane przez nas gadżety luksusowe. Komponenty, z których powstają gadżety Niny Ricci są trwałe i odporne na uszkodzenia.

Historia tego domu mody sięga lat 30-stych ubiegłego wieku, kiedy to pięćdziesięcioletnia Nina Ricci postanowiła założyć własny biznes. Od początku stawiała na funkcjonalność swoich ubrań, dopasowanie do sylwetki i stylu życia, nie zapominając jednak o delikatnej i eterycznej części kobiecej natury. Wytrzymałe materiały i ceny dostępne nie tylko dla bogaczy sprawiły, że marka osiągnęła ogromny sukces. Dziś ten popularny brand jest nadal chętnie wybierany przez osoby ceniące sobie estetykę i wygodę.

Back to Top