W myśl zasady ZERO WASTE, 5 gadżetów reklamowych przyjaznych środowisku!

W myśl zasady ZERO WASTE, 5 gadżetów reklamowych przyjaznych środowisku!

Pośród lekkich, wakacyjnych tematów nie możemy odpuścić tych mniej wygodnych, ale jakże ważnych. Niezależnie od pory roku i sytuacji zawsze będziemy przypominać sobie i Wam jak istotne jest przestawienie się na życie zgodne z ruchem eko i zero waste. W skutek szeroko pojętej działalności ludzkiej nasza planeta od dłuższego czasu zmaga się z kryzysem klimatycznym, a najgorsze co możemy zrobić w tej sytuacji, to zignorować doniesienia ekologów. 

 

Nawet małe kroki i niewielkie zmiany w codziennym życiu mają znaczenie. Sukces w tej dziedzinie nie będzie należał do garstki osób, które w 100% wypełniają zalecenia specjalistów, a właśnie do tych milionów ludzi, którzy codziennie po prostu starają się. Starają się dla siebie, dla swoich dzieci i dla nas wszystkich.

Dziś proponujemy Wam pięć gadżetów reklamowych przyjaznych środowisku. Produkty te zostały wyprodukowane z naturalnych surowców lub jeszcze lepiej- z tych, które już kiedyś były w obiegu. Również poprzez swoją funkcjonalność pomagają nam dokonywać lepszych wyborów i ograniczać szkodliwe dla środowiska praktyki.

1. Torba z recyklingu

Cykl życia torby foliowej jest niezwykle krótki, a czas jej rozkładu jest niewspółmiernie długi i obciążający dla ekosystemu. Dlatego bawełniana torba, wykonana z materiałów z recyklingu to must have dla wszystkich. Kropka. Niezastąpiona na zakupach, potrzebna podczas wykonywania codziennych obowiązków, pomieści strój na siłownię, pomoże dostarczyć książki do biblioteki, a i w domu można używać jej na wiele sposobów. Dzięki niej można wyeliminować lub maksymalnie ograniczyc korzystanie z plastikowych reklamówek. Jest trwała, wygodna w użytkowaniu i może być świetnym eko gadżetem reklamowym.

2. Bidon z recyklingu

Plastikowe butelki są drugim, obok foliowej torby, artykułem, którego używamy stosunkowo krótko, zanim trafią do kosza na śmieci. Korzystając z nich często, w dłuższej perspektywie przyczyniamy się do powstawania ogromnych ilości plastikowych odpadów. Świetną alternatywą dla kupowania butelkowanej wody jest skorzystanie z bidonu, do którego możemy przelać wodę z większego opakowania (a jeszcze lepiej z kranu jeśli mamy co do niej pewność, lub z dzbanka filtrującego). Szczelne zamknięcie bidonu uchroni nas przed rozlaniem cieczy, a wygodny karabińczyk pozwoli na przypięcie bidonu np. do plecaka.

 

3. Lunchbox 

Taki fantastyczny, dwupoziomowy lunchbox pozwoli nam zabrać ze sobą dwa osobne posiłki. Sprawdzi się w pracy, dzięki czemu nie będziemy musieli zamawiać obiadu z dowozem (plastikowe opakowania, ślad węglowy!). Idealny w podróży- wygodna gumką utrzymuje całość w nienaruszonej formie, a zawartość zapewni nam zdrowy posiłek pod ręką, bez potrzeby dokupowania przekąsek na stacjach benzynowych czy w innych fastwoodowych restauracjach. Niezastąpiony w domu- zasada zero waste zakłada nie marnowanie. Do takiego lunchboxa możemy przełożyć napoczęte produkty, albo posiłek na następny dzień.

4. Długopis

Długopis jest jednym z popularniejszych gadżetów reklamowych. Nic dziwnego- jest na maksa praktyczny i korzystamy z niego niemal codziennie. Aby być Eco Friendly i promować swoją firmę w duchu zero waste warto postawić na ekologiczne prezenty dla klientów. Długopis wykonany z utwardzonego włókna roślinnego to ukłon w stronę redukcji plastiku. Do tego posiada stonowany design i będzie pięknym tłem dla nadruku reklamowego.

 

 

5. Worek

Czy wiecie, że podczas zakupów możemy w dużej mierze zrezygnować z pakowania żywności w reklamówki, plastikowe tacki czy z owijania produktów folią spożywczą? Tak! Wystarczy, że zabierzemy że sobą własne opakowania i poinformujemy o tym obsługę sklepu. Z doświadczenia wiemy, że sprzedawcy w mniejszych sklepikach nie robią z tym najmniejszwgo problemu. Ale też w dużych marketach coraz częściej możemy poprosić o zapakowanie artykułów w przyniesione przez nas,wielorazowe pojemniki (pracownik może przykleić naklejkę z kodem produktu na nasze opakowanie). A co z chlebem? Tutaj rozwiązaniem będzie worek na pieczywo. Przyniesione w nim bułki czy chleb można przechowywać także w domu. Bawełniany materiał jak najbardziej nadaje się do kontaktu z żywnością, a sznurowane zamknięcie zapewnia wygodę i komfort użytkowania.

 

 

Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadły Wam do gustu. Pamiętajmy, że nawet małe zmiany mają ogromne znaczenie. Po więcej pomysłów na ekologicznej gadżety reklamowe zapraszamy Was na naszą stronę internetową.

Zobacz wszystkie wpisy


Back to Top