Druk cyfrowy UV to bezdotykowa metoda znakowania, która polega na bezpośrednim drukowaniu obrazu z pamięci komputera na powierzchnię produktu – dzięki temu jakość wykonania jest niemal fotograficzna. Następnie tusz, którym wykonany był nadruk jest utwardzany pod wpływem światła UV, co uodparnia go na wodę, wilgoć czy promienie słoneczne. Przygotowalnia druku UV jest procesem ekologicznym, ponieważ nie wymaga wykorzystania środków chemicznych. Podczas znakowania gadżetów metodą druku UV możemy posłużyć się plikami wektorowymi lub skorzystać z wysokiej jakości map bitowych (rozdzielczość nie mniejsza niż 300 dpi) przy zachowaniu oryginalnych rozmiarów znakowania. UWAGA: Drukarki cyfrowe bazują na kolorach CMYK, dlatego też kolory PANTONE, HKS, RGB i inne zostaną zamienione automatycznie na paletę CMYK, co może spowodować drobne różnice w barwach, na które nie mamy wpływu. Przygotowując pliki pod druk UV należy uwzględnić 2 mm w spadach projektu.

GRUPY ZNAKOWANIA:

  • DC1 (druk cyfrowy UV do 12 cm2)

  • DC2 (ddruk cyfrowy UV do 30 cm2)

 

Precyzja

drukarki Mimaki których używamy gwarantują najwyższą jakość druku UV.

Powtarzalność

utrwalanie tuszu przez moduł UV gwarantuje, że nadruk nie wejdzie w reakcję z produktem i otrzymamy identyczną aplikację.

Trwałość

druk UV zapewnia bardzo trwałe nadruki na polistyrenach, ABSie i innych tworzywach sztucznych. Dzięki dostępności różnego rodzaju primerów i clearu możemy uzyskać trwałe znakowanie na powierzchniach typu softtouch i metal. 

Czystość

zachowanie estetyki, dzięki brakowi konieczności bezpośredniego kontaktu urządzeń znakujących z danym artykułem.

Kliknij i zobacz produkty
Back to Top