Victorinox

Marka Victorinox nieodłącznie kojarzona jest z kultowym czerwonym scyzorykiem, który zachwyca wysokiej klasy wykonaniem i zaskakuje ilością elementów na wyposażeniu. Z biegiem lat do portfolio brandu dołączyły praktyczne SwissCardy, noże i akcesoria kuchenne, funkcjonalne walizki, a nawet zegarki i perfumy. Produkty te znajdą zastosowanie w wielu sytuacjach i dziedzinach życia, a łączy je jedno - można na nich polegać!

Wielozadaniowość

Scyzoryki, multitoole i SwissCardy produkowane przez firmę Victorinox posiadają nawet do 40 funkcji, zamkniętych w jednym narzędziu! Daje to użytkownikowi ogrom możliwości, zapewnia małe zaplecze naprawcze podczas podróży lub wypraw turystycznych i niejednokrotnie wybawia z przeróżnych opresji.

Jakość

Firma od ponad 130 lat doskonali swoje projekty, a zdobyta w tym czasie specjalistyczna wiedza pozwoliła uzyskać eksperckie wręcz doświadczenie w produkcji jej flagowych produktów. Co ciekawe, nawet NASA wykorzystuje szwajcarskie noże oficerskie jako wyposażenie dla swoich pracowników i astronautów.

Inox

To znany na świecie symbol stali nierdzewnej. Ten surowiec jest na tyle ważny dla firmy, że został częścią składową nazwy Victorinox. W zakładzie produkcyjnym używa się również innych, wysokogatunkowych materiałów typu kompozyt węglowy, drewno czy stal damasceńską.

Historia marki

Pierwsze kroki marki Victorinox na rynku mają swój początek w 1884 roku, kiedy w Szwajcarii otwarty został zakład produkcyjny noży. Kilka lat później firma podpisuje umowę na produkcję noży oficerskich dla szwajcarskiej armii, aby następnie objąć je patentem. Masowo kupowane scyzoryki przynoszą firmie sukces finansowy i pozwalają na dalszy rozwój. Dziś Victorinox to potężna spółka, która po ponad 130 latach funkcjonowania posiada miano eksperta w produkcji scyzoryków i multitooli.

Back to Top